Aktywny wypoczynek

Wybierając się do Zakopanego nie jesteśmy skazani wyłącznie na jazdę po stokach. Stolica Polskiej Zimy poza licznymi atrakcjami sportowymi, śnieżnymi i turystycznymi jest skupiskiem wielu popularnych rozrywek i miejsc rekreacyjnych. Ci, którzy nie byli jeszcze w Zakopanem bądź ograniczali się tylko do białego szaleństwa zapewne nie zdają sobie sprawy z licznych miejsc poświęconych rozrywce i rekreacji. Miasto musiało zadbać o gości, spędzających pobyt nie tylko na stokach.


Jazda konna
Na początek dobrym pomysłem będzie wybrać się na jazdę konną. Wśród ofert, z jakich można skorzystać, to można wybrać z rajdów konnych 2-3 dniowych, jazdy indywidualnej, jazdy w terenie, jazdy w ujeżdżalni oraz nauki jazdy konnej. Jak widać wybór jest ogromny. Jazda konna przeznaczona jest dla osób początkujących jak i zaawansowanych.


Quady
Tym, którzy lubią poszaleć po nierównym terenie z niezawodną prędkością na pewno spodoba się pomysł spędzenia dnia na quadach. Quady w Zakopanem przewidują trasy widokowe, trasy ekstremalne, imprezy integracyjne, samochody terenowe. Przewidziane są dla grup zorganizowanych oraz dla klientów indywidualnych.


Atrakcje na Gubałówce
Na i tak dość znanej Gubałówce w Zakopanem czeka na wszystkich coś niesamowitego, a bowiem parki linowe. Program parku linowego został stworzony na kilkugodzinne bądź całodniowe hasanie po drzewach. Przeznaczony jest dla grup szkolnych, wycieczek oraz dla firm, jako specjalne programy integracyjne połączone z takimi atrakcjami jak zorbing, off-road, Quady, Max Racing, pojazdy militarne, żyroskop, bungee jumping, paintball, strzelnica, ASG, ścianka wspinaczkowa, paralotnie, loty szybowcem, pakiet team building oraz pierwsza pomoc. Są parę takich parków do wyboru.


Paralotniarstwo
Zapewne wielkiej ilośći spodoba się idea dnia spędzonego na paralotni. Paralotniarstwo to jedna z atrakcji Zakopanego. Możemy skorzystać z szkoleń samolotowych, spadochronowym, szybowcowych oraz lotów widokowych na Tatry, Pieniny i Gorce. Piękno krajobrazu podziwiane z góry i tętniąca z adrenaliną krew to idealna przygoda.

Tenis
Innym pomysłem na spędzenia wolnego czasu, typowo rekreacyjnym są korty tenisowe. Atutem są godziny otwarcia – od rana do zmierzchu. Z kortów tenisowych w Zakopanem możemy skorzystać na Hali Tenisowej, w Centralnym Ośrodku Sportu, w niektórych hotelach.


Spływ Dunajcem jest jedną z największych atrakcji w Pieninach. Co roku korzystają z niej około sto tysięcy turystów z Polski i świata. Nic dziwnego, takich widoków i przeżyć, jakich dostarcza spływ, nie uda się znaleźć gdzie indziej. Przełom Dunajca jest fenomenem natury i należy do najbardziej spaniałych widoków tego typu w całej Europie. Z Zakopanego organizowane są wyjazdy busami turystycznymi. Sezon trwa od 1. kwietnia do 31. października a spływy odbywają się codziennie z wyjątkiem święta Bożego Ciała oraz pierwszego dnia Świąt Wielkanocnych.


Pozostałe atrakcje

Baseny

Wody geotermalne pochodzą z pokładów leżących na głębokości ponad 2000 metrów. Wody ze źródeł geotermalnych są wysoko zmineralizowane i zawierają aktywne składniki biochemiczne m. in. wapń, siarkę, magnez i krzemionkę.

Aquapark Zakopane

Doskonałym miejscem na odpoczynek po długich wycieczkach w Tatrach jest AquaPark Zakopane. Jest stworzony dla niezapominanego wypoczynku całych rodzin, to idealny sposób na relaksację.

Gubałówka, Kasprowy, Morskie Oko

Wybierz się na wspaniałą wycieczkę na łono tatrzańskie natury!

Krupówki, Wielka Krokiew, Muzeum

Zobacz miejsca warte zwiedzenia w naszej pięknej okolicy!

Wyciągi narciarskie

Zakopane - zimowa stolica Polski, piękne miasto położone w Tatrach, oferuje swoim turystom idealny wypoczynek w zimie.

Aktywny wypoczynek

Wybierając się do Zakopanego nie jesteśmy skazani wyłącznie na jazdę po stokach.