Aquapark Zakopane


Doskonałym miejscem na odpoczynek po długich wycieczkach w Tatrach jest AquaPark Zakopane. Jest stworzony dla niezapominanego wypoczynku całych rodzin, to idealny sposób na relaksację. Baseny, zjeżdżalni i inne atrakcje w Aquaparku zapewnią nam zrelaksowanie się i dobrą rozrywkę. Możemy znaleźć tu basen kryty pływacki o wielkości 384,5 m2, temperaturze 30,5 stopnia C i długości 25 metrów i głębokości 130-150 centymetrów. Rekreacyjna część basenu posiada bicze wodne. Dostosowanym do rekreacji i zabawy dla całej rodziny jest basen rekreacyjny o powierzchni 282,1 m2 i temperaturze 30,5 stopnia C. Dodatkowo basen wyposażony jest w bicze wodne, kaskady i leżanki podwodne.

Widok na Tatry Zachodnie i Giewont można podziwiać z basenu geotermalnego, inaczej zwany basenem zewnętrznym rekreacyjno-pływackim. Temperatura basenu 30,5 stopnia C. Aby zaznać trochę szaleństwa w wodzie utworzono 6 wanien typu jacuzzi (temp.36 stopni C) i 5 zjeżdżalni.

Największą atrakcję parku stanowią dwie zjeżdżalnie dwururowe: zielona o długości 166,5 metra, wysokości 16,7 metra i maksymalnej prędkości zjazdu 26 km/h; oraz czerwona o długości 106 m, wysokości 12 m i prędkości maksymalnej 26 km/h. Pozostałe trzy zjeżdżalnie posiadają wymiary: długość 26 metrów, wysokość 2,3 metra; długość 10 m, wysokość 4,3 metra; długość 10,5 metra, wysokość 4,3 metra.
Też możemy wypróbować dziką rzekę, w której woda płynie w krętym korycie, podobnie jak w naturalnych nurtach górskich potoków. Dla najmłodszych pływaków przygotowano brodzik z nieco większą temperaturą 33 stopni C.
Oprócz pływania w basenach możemy skorzystać z sauny, łaźni parowej i słonecznej łąki, fitness klubu czyli pokoju relaksacyjnego. Do dyspozycji są sauna fińska (temp. maksymalna 100 stopni C, wilgotność 1-20%), sauna solankowa (temp. maksymalna 40 stopni C, wilgotność 60-80%), biosauna (temp.65 stopni C, wilgotność 35%) oraz kabina zimowa (temp. 10-15 stopni C, wilgotność 45-55%).Pozostałe Atrakcje

Baseny

Wody geotermalne pochodzą z pokładów leżących na głębokości ponad 2000 metrów. Wody ze źródeł geotermalnych są wysoko zmineralizowane i zawierają aktywne składniki biochemiczne m. in. wapń, siarkę, magnez i krzemionkę.

Aquapark Zakopane

Doskonałym miejscem na odpoczynek po długich wycieczkach w Tatrach jest AquaPark Zakopane. Jest stworzony dla niezapominanego wypoczynku całych rodzin, to idealny sposób na relaksację.

Gubałówka, Kasprowy, Morskie Oko

Wybierz się na wspaniałą wycieczkę na łono tatrzańskie natury!

Krupówki, Wielka Krokiew, Muzeum

Zobacz miejsca warte zwiedzenia w naszej pięknej okolicy!

Wyciągi narciarskie

Zakopane - zimowa stolica Polski, piękne miasto położone w Tatrach, oferuje swoim turystom idealny wypoczynek w zimie.

Aktywny wypoczynek

Wybierając się do Zakopanego nie jesteśmy skazani wyłącznie na jazdę po stokach.