Baseny termalne

 

Wody geotermalne pochodzą z pokładów leżących na głębokości ponad 2000 metrów. Wody ze źródeł geotermalnych są wysoko zmineralizowane i zawierają aktywne składniki biochemiczne m. in. wapń, siarkę, magnez i krzemionkę. Kąpiel w tak zmineralizowanej wodzie termalnej wpływa bardzo korzystnie na organizm. Szczególnie poprawia komfort psychiczny, obniża stres, stabilizuje system nerwowy, dzięki czemu przywraca wewnętrzny spokój i poprawia ogólną kondycję psychofizyczną, eliminuje choroby serca, zmniejsza otyłość a nawet eliminuje bezsenność. Dodatkowo woda ta regeneruje gospodarkę hormonalną organizmu, znacznie poprawia przemianę materii, ma łagodzący wpływ na skórę, a jej wysoka temperatura dodatkowo działa relaksacyjnie.

Największe pokłady źródeł geotermalnych w Polsce znajduje się na podhalu i to właśnie tatrzańskie gorące wody wykorzystywane są w coraz bardziej popularnych aqua parkach i kąpieliskach. To właśnie na podhalu nastąpił w ostatnich latach rozwój basenów termalnych. Turyści odwiedzający nasz pensjonat Tatrzański Gościniec mogą skorzystać z basenów geotermalnych, które znajdują sie bardzo blisko pensjonatu: Terma Bukovina (3 km), Terma Bania w Białce Tatrzańskiej (10 km), Termach Szaflary (8km), basen geotermalny w Aquaparku w Zakopanym (7 km).

Terma Białka w Białce Tatrzańskiej to super miejsce połączenia  parku wodnego ze zjeżdżalniami z strefą relaksacji  i komfortu SPA oraz leczniczymi właściwościami termalnego wypoczynku. Wszystko to dopełnia położenie w bezpośrednim sąsiedztwie największego w Polsce kompleksu narciarskiego. W basenach mają Państwo do wyboru strefą Ciszy, Strefą Głośną, Saunarium, Spa, strefę Vip, restauracje.

Terma Bukovina Tatrzańska to niezwykłe miejsce znakomitej zabawy, wyśmienitego relaksu i korzystania  ze zdrowotnych właściwości wody wypływającej z najczystszych zakątków Tatr. Terma Bukovina obejmą 20 basenów z wodą termalną, zjeżdżalni, sauną, jacuzzi, restauracje i wielką ilością atrakcji. Temperatura wody w basenach utrzymuje się w granicach 30-36°C.

Termy Podhalańskie Szaflary. Temperatura wody w basenach utrzymywana jest w zakresie 30-38st.C i pochodzi z odwiertu IG1 eksploatowanego przez PEC Geotermię Podhalańską s. a. Łączna powierzchnia lustra wody wynosi 970m2. W skład wchodzą cztery baseny: dwa zewnętrzne i dwa wewnętrzne, trzytorowa zjeżdżalnia rodzinna  oraz brodzik dla dzieci ze zjeżdżalnią dla dzieci. W kompleksie także można skorzystać z sauny, restauracji, sali fitness.
Wszystkie baseny wyposażone są w wiele urządzeń do hydromasażu takich jak  bicze wodne, ławki do masażu, jeżyki, gejzery, urządzenia do masażu karku i części barkowej szerokimi i wąskimi strumieniami wody.

 


Pozostałe atrakcje 

Baseny

Wody geotermalne pochodzą z pokładów leżących na głębokości ponad 2000 metrów. Wody ze źródeł geotermalnych są wysoko zmineralizowane i zawierają aktywne składniki biochemiczne m. in. wapń, siarkę, magnez i krzemionkę.

Aquapark Zakopane

Doskonałym miejscem na odpoczynek po długich wycieczkach w Tatrach jest AquaPark Zakopane. Jest stworzony dla niezapominanego wypoczynku całych rodzin, to idealny sposób na relaksację.

Gubałówka, Kasprowy, Morskie Oko

Wybierz się na wspaniałą wycieczkę na łono tatrzańskie natury!

Krupówki, Wielka Krokiew, Muzeum

Zobacz miejsca warte zwiedzenia w naszej pięknej okolicy!

Wyciągi narciarskie

Zakopane - zimowa stolica Polski, piękne miasto położone w Tatrach, oferuje swoim turystom idealny wypoczynek w zimie.

Aktywny wypoczynek

Wybierając się do Zakopanego nie jesteśmy skazani wyłącznie na jazdę po stokach.