Krupówki, Wielka Krokiew, Muzeum

Krupówki to najbardziej znana i najczęściej odwiedzana przez turystów ulica miasta – główny deptak Zakopanego. Żaden turysta odwiedzając miasto nie ominie ulicy Krupówek, która oferuje całe mnóstwo atrakcji. Jest to reprezentacyjna ulica Zakopanego stanowiąca zakupowe, rozrywkowe oraz kulturowe centrum miasta. Wzdłuż niej znajdziemy mnóstwo pubów, restauracji, barów oraz sklepów i stoisk oferujących oryginalne góralskie pamiątki. Możemy tu spróbować dania regionalne, pysznego grilla czy dobrego grzańca oraz ciekawych herbat góralskich. Oraz kupić sobie typowe góralskie rzeczy które są robione ręcznie prze góralskich mistrzów swego działa, a także skosztować prawdziwego, świeżego, góralskiego oscypka. Spacerując, mamy także sposobność zrobienia sobie zdjęcia ze strasznym niedźwiedziem czy wybrania się na urokliwą przejażdżkę konną dorożką. Z ulicy rozciąga się przepiękny widok na Gubałówkę.
Na Krupówki możemy zwiedzić jeden z bardziej charakterystycznych kościołów w Zakopanem. To kościół w stylu neoromańskim pod wezwaniem Świętej Rodziny. Ten zabytkowy budynek w niesamowity sposób przenosi nas w przeszłość, gdzie możemy w całej okazałości obserwować góralską kulturę. Przy ulicy Krupówki 10 mieści się Muzeum Tatrzańskiego im. Tytusa Chałubińskiego. Charakterystyczna budowla, zaprojektowana przez Witkiewicza i Franciszka Mączyńskiego w stylu Zakopiańskim, wznosi się za sukiennicami zakopiańskimi. Jest to najstarsze i posiadające największą kolekcję (historia Podhala i przyroda Tatr) muzeum w Zakopanem.


Wielka Krokiew - Skocznia narciarska na Wielkiej Krokwi to jeden z najbardziej znanych obiektów sportowych w Zakopanym i całej Polsce. Skocznia im. Stanisława Marusarza w Zakopanem to skocznia naturalna – położona na stoku górskim osłonięta lasami. Skocznia ta robi wrażenie nie tylko podczas zawodów. Rozgrywane tu są konkursy Pucharu Świata. Latem, jeśli nie odbywają się tu żadne zawody, można wspiąć się na górę i wyobrazić sobie, co czują skoczkowie na moment przed startem. Skocznia mieści się przy ul. Bronisława Czecha 1.


Także warte zwiedzenia Kościoły i Muzeum Zakopanego. Bo Zakopane to jest takie miejsce, które przyciąga nie tylko miłośników tatrzańskiej przyrody, ale również kultury i sztuki. Możemy polecić wycieczki do takich znanych miejsc jak: Kościół św. Marii Magdaleny w Poroninie, znajduje się dość blisko naszego Pensjonatu i jest znanym miejscem turystycznym w tej miejscowości,  Kościół św. Jana Apostola i Ewangelisty na Harendzie, Teatr im. Stanisława Ignacego Witkiewicza, Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej na Krzeptówkach, Kościół Najświętszej Rodziny na Krupówkach,  Muzeum Przyrodnicze Tatrzańskiego Parku Narodowego, Kaplica Najświętszego Serca Pana Jezusa w Jaszczurówce i wiele innych.


Pozostałe atrakcje

Baseny

Wody geotermalne pochodzą z pokładów leżących na głębokości ponad 2000 metrów. Wody ze źródeł geotermalnych są wysoko zmineralizowane i zawierają aktywne składniki biochemiczne m. in. wapń, siarkę, magnez i krzemionkę.

Aquapark Zakopane

Doskonałym miejscem na odpoczynek po długich wycieczkach w Tatrach jest AquaPark Zakopane. Jest stworzony dla niezapominanego wypoczynku całych rodzin, to idealny sposób na relaksację.

Gubałówka, Kasprowy, Morskie Oko

Wybierz się na wspaniałą wycieczkę na łono tatrzańskie natury!

Krupówki, Wielka Krokiew, Muzeum

Zobacz miejsca warte zwiedzenia w naszej pięknej okolicy!

Wyciągi narciarskie

Zakopane - zimowa stolica Polski, piękne miasto położone w Tatrach, oferuje swoim turystom idealny wypoczynek w zimie.

Aktywny wypoczynek

Wybierając się do Zakopanego nie jesteśmy skazani wyłącznie na jazdę po stokach.